66 Międzynarodowy Rajd Sudecki TRIAL

17 zawodników łącznie wzięło udział w corocznym kartingowym hołdzie Edmundowi Ratajczykowi – wieloletniemu ówczesnemu trenerowi, promotorowi i działaczu kartingowemu który wychował wielu utalentowanych kierowców wyścigowych i rajdowych. Impreza przebiegła bez jakichkolwiek zgrzytów organizacyjnych co podobało się wszystkim zebranym na wrocławskim torze „Niskie Łąki”. Po odbiorze administracyjnym, o 10:30 odbył się trening a o 11:40 prezentacja oraz odprawa zawodników. Prawdziwe ściganie rozpoczęło się o godzinie 12:15 treningiem oficjalnym (inaczej zwanym – kwalifikacjami do wyścigów głównych). Szklarska Poręba noclegi zaprasza.

Pierwszy wyścig pokazowy ruszył równo o 13:30 a walczyli w nim zawodnicy ścigający się kartingami wyposażonymi w silniki WSK 125. Po zaciętej walce z Piotrem Jachimiakiem, zwycięstwo odniósł reprezentant UKS MOTO-KART Skwierzyna – Mateusz Burzyński. Trzecie miejsce należało się Krzysztofowi Kołcuniowi któremu na krok nie odstępował Michał Gątkowski z Zagłębia Miedziowego Lubin.

Pokaz kategorii MŁODZIK zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Damiana Mazurka, który w ekstremalnych warunkach pogodowych, zdecydowany sam na siebie ukończył zwycięsko ten wyścig. Na drugiej pozycji znalazł się Kacper Kasztelan a trzecie miejsce zdobył Iwo Beszterda.

Pokaz memoriałowy czyli wyścig tych najlepszych – kategorii OPEN wystartował o godzinie 15:00. W tych deszczowych warunkach po siedmiokrotnych zmianach lidera spowodowanymi awariami technicznymi wszystkich startujących uczestników wyścigu zwycięstwo odniósł Krzysztof Kołcuń. Drugie miejsce udało się zdobyć Mateuszowi Burzyńskiemu z UKS MOTO-KART Skwierzyna a trzecie Piotrowi Jachimiakowi któremu po piętach deptał zawodnik TMSM „SPARTA” Wrocław – Paweł Kaluscha.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za okazaną pomoc finansową. Bez nich ta impreza w ogóle by się nie odbyła!
Zapraszamy za rok na jubileuszową, XXV edycję Memoriału Edmunda Ratajczyka.


Możliwość komentowania jest wyłączona.