Murzasichle

Murzasichle jest miejscowością doskonale położoną w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, u podnóża Tatr Wysokich. Na świetną lokalizację składa się również niewielka odległość od od Zakopanego – 8 km oraz od przejścia granicznego ze Słowacją – tylko 12 km. Dodatkowo Murzasichle położone jest na wysokości 840 – 950 m.n.p.m, dzięki czemu wioska posiada unikalne walory krajobrazowe oraz klimatyczne.
Murzasichle noclegi stanowi również znany ośrodek letniskowy, który zasłynął z tradycyjnego drewnianego budownictwa. Miejscowość, którą znamy obecnie, powstała dopiero po II Wojnie Światowej, kiedy złączono ze sobą dwie wsie o nazwach Mur i Zasichła. Wokół tej niecodziennej nazwy, jaką jest Murzasichle pensjonaty, pokoje, kwatery, Murzasichle noclegi z wyżywieniem , narosło wiele legend, które mówią o pochodzeniu nazwy od pewnego Tatara, o znaczeniu tego słowa w języku wołoskim jako bagno lub podmokły las i wiele innych, które z prawdą mają tylko trochę wspólnego albo i nie mają nic.
W Murzasichlu jednym z cenniejszych zabytków jest drewniany kościółek Najświętszej Marii Królowej powstały w 1955 r., w którym znajduje się kopia XIII-wiecznego tryptyku z kościoła w Opatówku. Rok powstania kościoła jest jednak warty uwagi nie ze względu na odległośc od czasów obecnych, a z uwagi na fakt, że budowa miała miejsce podczas największej komuny, więc bez przyzwolenia władz.Noclegi Murzasichle, Murzasichle tnie noclegi to bogata baza noclegowa 
noclegi Murzasichle, Murzasichle ośrodki wypoczynkowe, kwatery Murzasichle, Murzasichle kwatery

Możliwość komentowania jest wyłączona.