Tam, gdzie woda płynie w górę…

U podnóży Śnieżki w Karkonoszach leży przepięknie położona miejscowość, jaką jest Karpacz pensjonaty. Zauważone i docenione miasteczko zostało już w XIX wieku i od tego czasu jest miejscowością turystyczną. Dla wielu ludzi jest to idealne miejsce nie tylko do wypoczynku, ale również do uprawiania sportów i sportów wyczynowych, czy do relaksu.

Warunki terenowe i pogodowe sprawiają, że to przepiękne miasto jest ośrodkiem sportów zimowych, stacją klimatyczną i punktem wyjściowym dla niezliczonej ilości szlaków turystycznych.

Jedną z niewątpliwie największych atrakcji Karpacza jest stanowisko występowania anomalii magnetycznej, nazywanej także anomalią grawitacyjną i zaburzeniem grawitacji. Takich miejsc na świecie jest niewiele, a to urokliwe górskie miasteczko ma to szczęście, że należy do tych nielicznych. Dlatego na ulicy Strażackiej, łączącej ulicę Karkonoską z ulicą Turystyczną, pozostawione na luzie samochody jadą w górę i w tym samym kierunku płyną strumienie.

Karpacz stał się najlepszym punktem wypadowym w Karkonosze, dlatego właśnie tam wiele początków ma wiele szlaków turystycznych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.