Uroczyste otwarcie zmodernizowanej Alei Wyzwolenia

W Rzeszowie uroczyście otarta została jedna ze sztandarowych inwestycji drogowych – przebudowana aleja Wyzwolenia. Symbolicznego odsłonięcia tabliczki z nazwą zmodernizowanej arterii dokonali wspólnie Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Wetlina noclegi zaprasza.

W uroczystości uczestniczył Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Uroczystego błogosławieństwa dla wszystkich, którzy korzystać będą z tej drogi udzielił Biskup Rzeszowski ks. Jan Wątroba.

Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Rzeszów otrzymał na ten cel z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

„To jest dowód, że dzięki dobremu wykorzystaniu szans i możliwości, które wiążą się z członkostwem Polski w Unii Europejskiej, można wiele dobrego zrobić. Chciałbym Państwu życzyć, aby Rzeszów dalej tak się rozwijał. Rzeszów jest jednym z tych miast, które najlepiej wykorzystują członkostwo Polski w UE. Pod względem ilości środków europejskich wykorzystanych, co widać w całym Rzeszowie, a w tym miejscu szczególnie, zdaje się, że Rzeszów jest na drugim miejscu po Gdańsku. Serdecznie gratuluję tego” – oznajmił podczas uroczystości otwarcia prezydent RP Bronisław Komorowski.

Po przebudowie alei Wyzwolenia powstały dwa dodatkowe ronda, które mają upłynnić ruch w tym newralgicznym miejscu Rzeszowa. Dzięki modernizacji węzła odciążony ma zostać rejon ul. Marszałkowskiej i ronda Dmowskiego – ruch będzie kierowany na obwodnicę miasta w ciągu drogi krajowej nr 4.

Przebudowa alei Wyzwolenia kosztowała 67 mln zł. Inwestycja ta jest częścią większego projektu budowy systemu integrującego transport publiczny miast Rzeszowa, który kosztuje 415 mln złotych. Projekt został dofinansowany z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej noclegi Wetlina.


Możliwość komentowania jest wyłączona.